Zjawisko senne, a interpretacja senników

Przeciętny człowiek nie jest w stanie zapamiętać więcej niż kilku marzeń sennych (snów). Mimo, że w trakcie jednej nocy w naszej głowie przewija się mnóstwo różnych snów. Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdzie nie pamiętamy ani jednego marzenia sennego. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami.

Osoby pamiętające zjawiska senne bardzo często rozmyślają i doszukują się ukrytego znaczenia snów.

zjawisko senne W tym celu korzystają z portali ezoterycznych, które zajmują się interpretacją snów. Senniki (nazwa zbiorów tłumaczących symbolikę snów) są bardzo popularnym źródłem informacji. Aktualnie ludzie korzystają z nich głównie za pośrednictwem Internetu. Dawniej, zanim Internet nie był tak popularny wykorzystywano wersję książkową. Do dzisiaj senniki znajdziemy w księgarniach i innych punktach sprzedaży. Jednakże nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem.
Czy znaczenie snów przedstawiane w sennikach można uznać za rzetelne i wiarygodne? Według zapewnień osób zajmujących się branżą ezoteryczną – jak najbardziej tak. Odmienne zdanie mają naukowcy, którzy negatywnie wypowiadają się o możliwości odnajdywania ukrytego sensu snów. Według badaczy zjawisko senne jest zależne od przeżyć danej jednostki. Zatem nie przepowiada przyszłości, a raczej mówi o przeszłości. Która ze stron ma rację? Wielokrotnie znaczenie snów sprawdziło się. Czy był to tylko zbieg okoliczności? Wątpliwe.
Zapewne jeszcze przez długi okres czasu nie otrzymamy jednoznacznej opinii na temat znaczenia snów. Badania są ciągle prowadzone, co pokazuje, że naukowcy nie mogą być pewni swojej opinii. Na razie wiara, bądź jej brak to kwestia indywidualna. My zalecamy interpretować zjawiska senne z dużym dystansem. Senniki to tylko spis i tłumaczenia symboli. Nic więcej.
Alternatywą dla senników jest wizyta u wróżki. Należy przedstawić własne marzenie senne i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących własnej osoby. Dzięki temu wróżka może określić znaczenie snów. Skąd czerpią wiedzę wróżki? Wykorzystują senniki oraz własną „moc”. Dzięki temu mogą trafniej zinterpretować zjawisko senne, tudzież przedstawić znaczenie snów.