Marzenia senne – co oznaczają?

W marzeniach sennych każdego człowieka pojawiają się różne obrazy, treści i symbole. Według naukowców są efektem doświadczeń i biorą się z przeszłości. Zupełnie inne zdanie na ten temat mają ezoterycy, którzy w snach widzą przyszłość. Które podejście jest Wam bliższe?

W jaki sposób można poznać ukryte znaczenie snów?

marzenia senne znaczenie snowIstnieją dwa rozwiązania, a mianowicie: wizyta u wróżki oraz senniki. Pierwsza z opcji jest płatna. Za skorzystanie z usługi wróżki przychodzi zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Bezpłatną alternatywą są wspomniane senniki.

Senniki są ogólnodostępne. Najlepszym źródłem informacji na temat symboliki konkretnych snów jest Internet. W sieci znajduje się mnóstwo stron, które znane są jako „senniki internetowe”. Wygoda korzystania z tego typu stron jest bardzo wysoka. Wystarczy wyszukać swoje marzenia senne i przeczytać interpretację. Trzeba zauważyć, że marzenia senne mają różną symbolikę. W zależności od konkretnej jednostki znaczenie snów zmienia się. W sennikach interpretacja jest zindywidualizowana, aczkolwiek nie do takiego stopnia jak ma to miejsce w przypadku wizyty u wróżki.

Czy warto wierzyć w to, iż marzenia senne mają ukrytą symbolikę? Jak wspomnieliśmy na początku – nauka odrzuca taką możliwość. Jednakże znaczenie snów niejednokrotnie sprawdzało się. To czy wierzymy w senniki jest kwestią indywidualną. Jak widać są przesłanki za tym, by wierzyć oraz za tym, by nie wierzyć. Każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące wiary.

Popularność senników i wizyt u wróżek cały czas rośnie. To może wskazywać na coraz większe zaufanie do wiedzy ezoteryków. Ludzie poszukują różnych tłumaczeń. Chcą wiedzieć wszystko o otaczającym świecie. Co, skąd i dlaczego? Jak widać chociażby na tym przykładzie odpowiedź nie jest prosta. Marzenia senne jak na razie są jedną wielką zagadką. Być może za kilka lat będziemy dysponować większą wiedzą na temat znaczenia snów.