Która interpretacja snów wiarygodniejsza?

Z senników korzysta coraz większe grono osób. Zainteresowanie znaczeniem własnych marzeń sennych jest bardzo duże. W tym celu wykorzystuje się nie tylko senniki, ale także korzysta z porad wróżek i astrologów. Które ze źródeł jest najrzetelniejsze? Trudno wskazać najbardziej wiarygodne źródło tłumaczenia marzeń sennych. Najważniejsza jest indywidualna interpretacja snów. Tej można dokonać korzystając z każdej metody. Dlatego też, nie chcemy faworyzować ani senników, ani usług specjalistów.

Senniki to nic innego jak zbiory tłumaczeń symboli.

Za ich pośrednictwem można poznać znaczenie snów. Występują w dwóch formach – klasycznej (książka) oraz internetowej (strona www). Zdecydowanie większą popularnością cieszą się senniki internetowe, które to każdego dnia odwiedzane są przez tysiące internautów. Jest to bardzo wygodna forma poznawania znaczenia snów. Wystarczy wypisać symbole pojawiające się w marzeniach sennych i poznać ich tłumaczenie. Przy każdym symbolu podana jest indywidualna interpretacja snów (dla konkretnych osób).

Wizyta u wróżki to płatna alternatywa dla senników. W tym przypadku wystarczy jedynie przedstawić intrygujące nas marzenie senne. Wróżka przeprowadzi szczegółowy wywiad, który pozwoli określić co dany sen oznacza. Oczywiście korzystając z takiej usługi mamy gwarancję, że interpretacja snów jest zindywidualizowana. Ile przyjdzie nam zapłacić za taką wizytę? Ceny są zróżnicowane. Warto przed skorzystaniem zapytać o cennik, by uniknąć niemiłej niespodzianki. Średnio jest to koszt oscylujący w granicach stu złotych.

To na jaką opcję się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Darmowe senniki czy płatna wizyta u specjalisty? Wybór należy do Państwa. Jedno jest pewne, wiarygodność uzyskanych informacji kształtuje się na podobnym poziomie, niestety niezbyt wysokim. Nauka, nie jest przychylna branży ezoterycznej i nie daje żadnej wiary sennikom i wróżkom. Według naukowców i badaczy znaczenie snów jest takie, jakie przedstawia treść. Według nich niemożliwe jest by sny przedstawiały przyszłość, gdyż obrazy występujące w marzeniach sennych uwarunkowane są przez przeszłość (przeżycia i doświadczenia. Stąd też, ezoteryczna interpretacja snów jest odrzucana. Jak jednak pokazują niektóre przypadki – znaczenie snów sprawdza się. Zbieg okoliczności czy prawidłowa interpretacja?