Jak chronić się przed urokami? Amuletami?

Amulety i talizmany

Złe spojrzenie lub negatywna myśl może wywrzeć wpływ na drugą osobę lub przedmiot. W dzisiejszych czasach nie przywiązujemy już zbyt dużej uwagi to dawnych zwyczajów czy poglądów. Nie interesują nas terminy, takie jak amulety, biała magia czy rzucanie uroków, gdyż nie nadajemy im żadnego znaczenia. To błędne podejście, ponieważ tego typu aspekty życia ludzkiego nie zniknęły wraz z nowoczesną technologią.

Biała magia to wbrew pozorom to co czynimy na co dzień.

Nawet jeżeli nie traktujemy tego jako swoistą ochronę przed urokami. Do takich czynności ochronnych zaliczamy omijanie czarnych kotów, nieprzechodzenie pod drabiną czy łapanie się za guzik na widok kominiarza. Biała magia ma za zadanie zapewnić nam przychylność losu oraz powodzenie w dalszym życiu. Niejednokrotne ma również chronić nas przed złym spojrzeniem, czego efektem jest wiązanie czerwonej wstążeczki przy wózku dziecka lub nowym samochodzie. Biała magia wykorzystuje również amulety. To w jakiej są postaci w głównej mierze zależy tylko i wyłącznie od nas. Istotne jest, aby dany przedmiot przynosił nam szczęście. Dla niektórych może to być maskotka, medalik czy pierścionek. Ważna jest wiara w amulety, wtedy też będą one dla nas skuteczne.

Złe spojrzenie przechodnia na nasz nowy płaszcz może sprawić, że niebawem nieodwracalnie go poplamimy lub zniszczymy. Brzmi to odrobinę niewiarygodnie, jednakże nawet współczesna nauka przywiązuje dużą wagę do ludzkiej myśli, która może zmieniać rzeczywistość. Pozytywny oraz negatywny wpływ spojrzeń czy intencji innych osób znany jest już od dawien dawna. Wystarczy, że zapytamy o opinię babcię lub dziadka. Amulety to doskonały sposób na ochronę, nie działają one na zasadzie magicznych właściwości, lecz wiarę w nie. Jeżeli przyniesienie pluszowego misia na egzamin sprawi, iż będziemy czuć się pewniej i lepiej napiszemy test to zdecydowanie warto wykorzystać moc tego typu amuletu. Nie zawsze trzeba podchodzić do tego całkowicie serio, jednak dobrze jest wykorzystać potencjał tej wiedzy w swoim życiu na stałe.